Kırmızı Kaliforniya Solucanı

Kırmızı Kaliforniya Solucanı, doğadaki halkalı solucanlar sınıfına dahil olan 8 solucan türünden biridir. Uzunlukları 60 ile 130 mm arasında olan bu solucanların kalınlıkları 7mm’i bulmaktadır. İlk olarak Amerika’da laboratuvar ortamında farklı türlerin birleştirilmesi sonucu ortaya çıkmıştır. Bu nedenle bu solucanlar Kırmızı Kaliforniya Solucanı olarak adlandırılmaktadır. Latince’de adı “Eisenia fetida” olarak geçmektedir.

Kırmızı Kaliforniya Solucanı güneş ışığından rahatsız olur. Maksimum 40 dereceye kadar sıcaklıkta dayanabilirler. İdeal ortam sıcaklıkları 20 ile 30 derece arasındadır. Genellikle fermente edilmiş büyükbaş hayvan gübresi veya asidik olmayan meyve ve sebzelerle beslenirler(domates kabuğu, çay posası, meyve atıkları vs.). Günlük ortalama kendi ağırlıkları kadar yerler.

Bu solucanlar tükettiği besinleri hızlı bir şekilde sindirip daha faydalı hale getirirler. Diğer gübrelerle kıyaslandığında içinde hiçbir kimyasal madde barındırmamaktadır. Aynı zamanda hızlı bir şekilde üremekte olan Kırmızı Kaliforniya Solucanı 3 ay içerisinde 2 katına kadar çoğalabilme kapasitesine sahiptir.

Hemen bilgi almak için iletişime geçin!

Soydem solucan gübresi üretim çifliği olarak, tüm sorularınızı cevaplamak için hazırız.