Soydem Solucan Gübresi

Solucan Gübresi, solucanların sindirim sisteminden geçerek oluşturulan toprağınızın daha verimli hale gelmesini, sebze ve meyvelerinizi daha hızlı büyümesini sağlayan yeni nesil gübre çeşididir. Türkiye’de henüz kullanımı fazla yaygınlaşmamış olsa da Avrupa ve ABD’de uzun yıllardan beri kullanılmakta olan bu gübre hiçbir kimyasal madde barındırmayarak %100 organiktir. Solucan gübresi, toprak rengi sahip olup, hiçbir kötü koku taşımamaktadır.

İngilizce’de “Vermikompost” olarak adlandırılan solucan gübresi, kimyasal gübrelerin aksine doğal olması nedeniyle toprağınızı besler, toprağın verimini arttırır ve kanserojen riskini ortadan kaldırır. Yüksek verime sahip olması ve toprağa zarar vermemesi nedeniyle çiftçiler tarafından daha çok tercih edilmeye başlanmıştır.

Kırmızı Kaliforniya Solucanı sindirim sisteminde bulunan sıvı sayesinde, üretilen solucan gübresi bitki hastalıklarına karşı bitkilerinizin daha dirençli olmasını sağlar. Kimyasal gübre uzun zaman içerisinde toprağınıza zarar vermekle birlikte havayı da kirletmektedir.

Hemen bilgi almak için iletişime geçin!

Soydem solucan gübresi üretim çifliği olarak, tüm sorularınızı cevaplamak için hazırız.